Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to es translation catalogue (33 entries)

en: Title
es: Título

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Content
es: Contenido

en: Author
es: Autor

en: Actions
es: Acciones

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Image
es: Imagen

en: Parent
es: Padre

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: View
es: Ver

en: Updated
es: Actualizado

en: Paths
es: Rutas

en: User
es: Usuario

en: Options
es: Opciones

en: Created
es: Creado

en: Score
es: Puntuación

en: Published
es: Publicado

en: Example
es: Ejemplo

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Root
es: Raíz

en: Changed
es: Modificado

en: Unpublished
es: Sin publicar

en: Subtitle
es: Subtítulo

en: Preview image
es: Previsualizar imagen

en: Create new
es: Crear nuevo

en: Add translation
es: Añadir traducción

en: Published status
es: Estado de publicación
