Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Image
hu: Kép

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Example
hu: Példa

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Root
hu: Gyökér

en: Changed
hu: Módosítva

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Preview image
hu: Előnézeti kép

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: Add translation
hu: Fordítás hozzáadása

en: Published status
hu: Közzététel állapota
