Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Author
vi: Tác giả

en: Actions
vi: Thao tác

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Image
vi: Ảnh

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: ID
vi: Mã

en: Paths
vi: Đường dẫn

en: User
vi: Người dùng

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Score
vi: Điểm

en: Published
vi: Đã công bố

en: Example
vi: Ví dụ

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Root
vi: Gốc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Subtitle
vi: Phụ đề

en: Create new
vi: Tạo mới

en: Add translation
vi: Thêm bản dịch

en: Terminal
vi: Thiết bị cuối
