Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Image
da: Billede

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Paths
da: Stier

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Score
da: Karakter

en: Published
da: Udgivet

en: Example
da: Eksempel

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Root
da: Rod

en: Changed
da: Ændret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Preview image
da: Eksempelbillede

en: Create new
da: Opret ny

en: Add translation
da: Tilføj oversættelse

en: Published status
da: Publiceringsstatus
