Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to lv translation catalogue (29 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Content
lv: Saturs

en: Author
lv: Autors

en: Actions
lv: Darbības

en: Description
lv: Apraksts

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Edit
lv: Labot

en: Image
lv: Attēls

en: Parent
lv: Vecāks

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Label
lv: Etiķete

en: Save
lv: Saglabāt

en: View
lv: Skatīt

en: Updated
lv: Atjaunināts

en: User
lv: Lietotājs

en: Options
lv: Iespējas

en: Created
lv: Izveidots

en: Score
lv: Iegūtie punkti

en: Published
lv: Publicēts

en: Example
lv: Piemērs

en: Authored on
lv: Sagatavots

en: Changed
lv: Labots

en: Unpublished
lv: Nepublicēts

en: Subtitle
lv: Apakšvirsraksts

en: Debug mode
lv: Atkļūdošanas režīms

en: Preview image
lv: Priekšskatījuma attēls
