Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Paths
pt: Endereços

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Score
pt: Pontuação

en: Published
pt: Publicado

en: Example
pt: Exemplo

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Root
pt: Raiz

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Preview image
pt: Pré-visualizar imagem

en: Create new
pt: Criar novo

en: Add translation
pt: Adicionar tradução

en: Published status
pt: Status
