Vsauce Sticky Popup (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Center
it: Centro

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: text
it: testo

en: Close
it: Chiudi

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Collapse
it: Raggruppa
