Watchdog Event Extras (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Date
cy: Dyddiad

en: Message
cy: Neges

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Hostname
cy: Enw gwesteiwr

en: Location
cy: Lleoliad

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr
