Watchdog Search (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Notice
id: Peringatan

en: Apply filters
id: Terapkan filters

en: Emergency
id: Darurat

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis
