Drupal Mega Menu (8.x-1.11) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Options
de: Optionen

en: Menu Name
de: Name des Menüs

en: Machine Name
de: Systemname

en: This powerful Drupal module helps you create custom menu, video and Drupal Blocks.
de: Mit diesem mächtigen Drupal-Modul können benutzerdefinierte Menüs, Video- und Drupal-Blöcke erstellt werden.

en: Render Block
de: Block rendern

en: Get Icons
de: Icons herunterladen

en: Drupal 8 Mega Menu Configure
de: Drupal 8-Mega-Menü konfigurieren

en: Config Drupal 8 Mega Menu
de: Drupal 8 Mega-Menu Einstellungen

en: Save Configuration Drupal 8 Mega Menu
de: Konfiguration für Drupal 8-Mega-Menü speichern

en: No Drupal 8 Mega Menu block available. <a href="@link">Add Menu</a>.
de: Kein Drupal 8 Mega-Menü-Block vorhanden. <a href="@link">Menü hinzufügen</a>.

en: Administer Drupal 8 Mega Menu
de: Drupal-8-Mega-Menü verwalten

en: Set configuration settings for Drupal 8 Mega Menu module.
de: Konfiguration für Drupal-8-Mega-Menü festlegen.
