Web accessibility (8.x-1.0) - en to gu translation catalogue (5 entries)

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Name
gu: નામ

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Web services
gu: વેબ સેવાઓ
