Web accessibility (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Web services
uk: Вебслужба
