Web accessibility (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Name
gl: Nome

en: Add
gl: Engadir

en: Web services
gl: Servizos web
