Web accessibility (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Name
sv: Namn

en: Add
sv: Lägg till

en: Web services
sv: Webbtjänster
