Web accessibility (8.x-1.2) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Name
eu: Izena

en: Add
eu: Gehitu

en: Web services
eu: Web zerbitzuak
