Web Page Archive (8.x-2.4) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: URLs
nl: URL's

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Add
nl: Toevoegen

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Url
nl: URL

en: Never
nl: Nooit

en: Contains
nl: Bevat

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Width
nl: Breedte

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Equals
nl: Is gelijk aan

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Delay
nl: Vertraging

en: equals
nl: is gelijk aan

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Cron Settings
nl: Cron-instellingen

en: Values
nl: Waarden

en: contains
nl: bevat

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Image type
nl: Afbeeldingsoort

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Error!
nl: Fout!

en: Sitemap URL
nl: Sitemap-URL

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: This field stores a number in the database as an integer.
nl: Dit veld slaat een getal als een geheel getal in de database op.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Which key should be displayed
nl: Welke sleutel moet worden weergegeven

en: more details
nl: meer details

en: Reduce
nl: Verminder

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Group item
nl: Groepsitem

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Prepare uninstall
nl: Deïnstallatie voorbereiden
