Web Assets (10.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Image
ja: 画像

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Audio
ja: オーディオ

en: Medium
ja: 中程度

en: Square
ja: 正方形

en: Video
ja: ビデオ

en: Standard
ja: 標準

en: Document
ja: ドキュメント

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。

en: A locally hosted audio file.
ja: サーバー内に保存されたオーディオファイル

en: A locally hosted video file.
ja: サーバー内に保存された動画ファイル

en: Square Medium
ja: 正方形（中）

en: Square Small
ja: 正方形（小）

en: Remote video
ja: 外部の動画

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ja: YouTubeかVimeoから提供される外部の動画。

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ja: PDFなどのアップロード済みファイルやドキュメント。
