Web Assets (10.0.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Medium
fr: Moyen

en: Square
fr: Carré

en: Video
fr: Vidéo

en: Audio file
fr: Fichier audio

en: Video file
fr: Fichier vidéo

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: X-Large
fr: XL

en: Use local images for reusable media.
fr: Utiliser des images locales en tant que média réutilisable.

en: A locally hosted audio file.
fr: Un fichier audio hébergé localement.

en: A locally hosted video file.
fr: Un fichier vidéo hébergé localement.

en: Square Medium
fr: Carré moyen

en: Square Small
fr: Petit carré

en: Remote video
fr: Vidéo distante

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
fr: Une vidéo hébergée à distance chez Youtube ou Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
fr: Un fichier ou un document téléversé, tel qu'un PDF.

en: Nav Medium
fr: Navigation Medium

en: Grid Medium
fr: Grille Medium

en: Grid Max
fr: Grille Max
