Web Assets (10.0.0) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Image
ru: Изображение

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Audio
ru: Аудио

en: Medium
ru: Средний

en: Square
ru: Квадратный

en: Video
ru: Видео

en: Standard
ru: Стандарт

en: Document
ru: Документ

en: Audio file
ru: Аудио файл

en: Video file
ru: Видео файл

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: Nav
ru: Меню

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: A locally hosted audio file.
ru: Локально размещаемый аудиофайл.

en: A locally hosted video file.
ru: Локально размещаемый видеофайл.

en: Square Medium
ru: Квадратный Средний

en: Square Small
ru: Квадратный Маленький

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ru: Видео с YouTube или Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ru: Загруженный файл или документ, такой как PDF.

en: Nav Medium
ru: Меню Средний

en: Grid Medium
ru: Таблица Средний

en: Grid Max
ru: Таблица Макс
