Web Assets (11.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Image
de: Bild

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Medium
de: Mittel

en: Square
de: Quadrat

en: Document
de: Dokument

en: Nav
de: Navigation

en: Use local images for reusable media.
de: Lokale Bilder für wiederverwendbare Medien verwenden.

en: A locally hosted audio file.
de: Eine lokal gespeicherte Audiodatei.

en: A locally hosted video file.
de: Eine lokal gespeicherte Videodatei.

en: Square Medium
de: Quadratisch mittel

en: Square Small
de: Quadratisch klein

en: Remote video
de: Extern gehostetes Video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
de: Ein extern gehostetes Video von YouTube oder Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
de: Eine hochgeladene Datei oder ein Dokument, wie z. B. ein PDF-Dokument.

en: Nav Medium
de: Navigation mittel

en: Grid Medium
de: Raster mittel

en: Grid Max
de: Rastermaximum
