Web Assets (11.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Image
pl: Obraz

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Medium
pl: Średnie

en: Square
pl: Kwadrat

en: Video
pl: Wideo

en: Standard
pl: Standardowe

en: Document
pl: Dokument

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Video file
pl: Plik Video

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: X-Large
pl: XL

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: A locally hosted audio file.
pl: Przechowywany lokalnie plik audio.

en: A locally hosted video file.
pl: Przechowywany lokalnie plik video.

en: Square Medium
pl: Kwadrat średni

en: Square Small
pl: Kwadrat mały

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pl: Zdalne wideo z YouTube lub Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pl: Wysłany plik lub dokument, taki jak PDF.

en: Nav Medium
pl: Nav Średnie

en: Grid Medium
pl: Siatka Średnia

en: Grid Max
pl: Siatka maksymalna
