Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: List
cy: Rhestr

en: Language
cy: Iaith

en: Reset
cy: Ailosod

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Theme
cy: Thema

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Profile
cy: Proffil

en: Database name
cy: Enw'r Gronfa Ddata

en: Site configuration
cy: Ffurfweddiad safle

en: Apply
cy: Ceisio

en: Database configuration
cy: Ffurfwedd cronfa ddata
