Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to de translation catalogue (47 entries)

en: title
de: Titel

en: Prefix
de: Präfix

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: List
de: Liste

en: Language
de: Sprache

en: Action
de: Aktion

en: ERROR: fwrite(@file) failed
de: FEHLER: fwrite(@file) gescheitert

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Password
de: Passwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Updated
de: Aktualisiert

en: content type
de: Inhaltstyp

en: Mail
de: E-Mail

en: Site name
de: Name der Website

en: Up to date
de: Aktuell

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Channel
de: Kanal

en: Profile
de: Profil

en: Database name
de: Datenbankname

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Driver
de: Treiber

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: New content
de: Neuer Inhalt

en: Site configuration
de: Website-Konfiguration

en: Invalid email address.
de: Ungültige E-Mail-Adresse.

en: Apply
de: Anwenden

en: Deploy
de: Verteilen

en: Channels
de: Kanäle

en: Machine name
de: Systemname

en: Synchronize
de: Synchronisieren

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Drupal user
de: Drupal-Benutzer

en: Database configuration
de: Datenbankkonfiguration

en: Entities
de: Entitäten

en: Hello
de: Hallo

en: Synchronized
de: Synchronisiert

en: Source plugin
de: Quell-Plugin

en: Needs update
de: Aktualisierung erforderlich

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Delete entity content.
de: Entitätsinhalt löschen.

en: Add entity content
de: Entitätsinhalt hinzufügen

en: View entity content
de: Entitätsinhalt anzeigen

en: Edit entity content
de: Entitätsinhalt bearbeiten
