Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: title
fr: titre

en: Status
fr: État

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: ERROR: fwrite(@file) failed
fr: ERREUR : échec de fwrite(@file)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: content type
fr: type de contenu

en: Mail
fr: Courriel

en: Site name
fr: Nom du site

en: Host
fr: Hôte

en: Up to date
fr: À jour

en: Channel
fr: Canal

en: Profile
fr: Profil

en: Database name
fr: Nom de la base de données

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: New content
fr: Nouveau contenu

en: Site configuration
fr: Configuration du site

en: Apply
fr: Appliquer

en: Deploy
fr: Déployer

en: Channels
fr: Canaux

en: Machine name
fr: Nom système

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Drupal user
fr: Utilisateur Drupal

en: Database configuration
fr: Configuration de la base de données

en: Entities
fr: Entités

en: Hello
fr: Bonjour

en: Needs update
fr: Mise à jour requise

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Add Channel
fr: Ajouter un canal

en: Channel config
fr: Configuration du canal

en: Created the %label Channel.
fr: Le Canal %label est créé.

en: Saved the %label Channel.
fr: Le Canal %label est enregistré.
