Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: Language
it: Lingua

en: Action
it: Azione

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Updated
it: Aggiornato

en: Theme
it: Tema

en: content type
it: tipo di contenuto

en: Site name
it: Nome del sito

en: Up to date
it: Aggiornato

en: Configuration
it: Configurazione

en: Channel
it: Canale

en: Profile
it: Profilo

en: Database name
it: Nome database

en: Port
it: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Site configuration
it: Configurazione del sito

en: Apply
it: Applica

en: Channels
it: Canali

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Bundles
it: Bundle

en: Drupal user
it: Utente Drupal

en: Database configuration
it: Configurazione database

en: Entities
it: Entità
