Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: title
uk: назва

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: List
uk: Список

en: Language
uk: Мова

en: Action
uk: Дія

en: ERROR: fwrite(@file) failed
uk: ПОМИЛКА: fwrite(@file) не вдалось

en: Reset
uk: Скинути

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Updated
uk: Оновлено

en: Theme
uk: Тема

en: content type
uk: тип матеріалу

en: Mail
uk: Пошта

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Host
uk: Хост

en: Up to date
uk: В актуальному стані

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Channel
uk: Канал

en: Profile
uk: Профіль

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Port
uk: Порт

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Token
uk: Замінник

en: Driver
uk: Драйвер

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: New content
uk: Нове на сайті

en: Site configuration
uk: Налаштування сайту

en: Apply
uk: Застосувати

en: Deploy
uk: Розгорнути

en: Channels
uk: Канали

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Synchronize
uk: Синхронізація

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Drupal user
uk: Користувач Drupal

en: Database configuration
uk: Конфігурація бази даних

en: Entities
uk: Сутності

en: Hello
uk: Привіт

en: Synchronized
uk: Синхронізовано

en: Needs update
uk: Потребує оновлення

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Installation language.
uk: Мова встановлення.
