Webfactory (8.x-1.1) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Up to date
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Driver
kn: ಚಾಲಕ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Synchronize
kn: ಮೇಳೈಸು

en: Database configuration
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಸಂರೂಪಣೆ
