Webfactory (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: سجل

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Reset
fa: اعاده

en: Password
fa: رمز

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Updated
fa: به‌روز

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: content type
fa: نوع محتوا

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Host
fa: میزبان

en: Up to date
fa: به‌روز

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Database name
fa: نام مخزن داده

en: Port
fa: درگاه

en: Token
fa: توکن

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Apply
fa: تایید

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Bundle
fa: بسته

en: Database configuration
fa: پیکربندی مخزن داده

en: Entities
fa: موجودیت‌ها
