Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: List
hu: Lista

en: Language
hu: Nyelv

en: Action
hu: Művelet

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Updated
hu: Frissítve

en: Theme
hu: Smink

en: ID
hu: Azonosító

en: content type
hu: tartalomtípus

en: Mail
hu: Levél

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Channel
hu: Csatorna

en: Profile
hu: Profil

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Token
hu: Vezérjel

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: New content
hu: Új tartalom

en: Site configuration
hu: Webhely beállítása

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Deploy
hu: Élesítés

en: Channels
hu: Csatornák

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Synchronize
hu: Összehangolás

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Database configuration
hu: Adatbázis beállítása

en: Entities
hu: Entitások

en: Needs update
hu: Frissítés szükséges
