Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: Language
ja: 言語

en: Action
ja: アクション

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Updated
ja: 更新

en: Theme
ja: テーマ

en: content type
ja: コンテンツタイプ

en: Mail
ja: メール

en: Site name
ja: サイト名

en: Host
ja: ホスト

en: Up to date
ja: 最新

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Channel
ja: チャンネル

en: Profile
ja: プロフィール

en: Database name
ja: データベース名

en: Port
ja: ポート

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Token
ja: トークン

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Duplicate
ja: 複製

en: New content
ja: 新しいコンテンツ

en: Site configuration
ja: サイトの環境設定

en: Apply
ja: 適用

en: Deploy
ja: デプロイ

en: Channels
ja: チャンネル

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Synchronize
ja: 同期

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Drupal user
ja: Drupalユーザー

en: Database configuration
ja: データベースの構成

en: Entities
ja: エンティティ
