Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: title
pt: título

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: List
pt: Lista

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: ERROR: fwrite(@file) failed
pt: ERRO: Falha ao tentar fwrite(@file)

en: Reset
pt: Redefinir

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Theme
pt: Tema

en: content type
pt: tipo de conteúdo

en: Mail
pt: E-mail

en: Site name
pt: Nome do site

en: Host
pt: Servidor

en: Up to date
pt: Atualizado

en: Configuration
pt: Configurações

en: Channel
pt: Canal

en: Profile
pt: Perfil

en: Database name
pt: Nome do banco de dados

en: Port
pt: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: New content
pt: Novo conteúdo

en: Site configuration
pt: Configuração do site

en: Apply
pt: Aplicar

en: Channels
pt: Canais

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Drupal user
pt: Usuário do Drupal

en: Database configuration
pt: Configuração do banco de dados

en: Entities
pt: Entidades

en: Hello
pt: Olá

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Delete entity content.
pt: Excluir entidade de conteúdo

en: Add entity content
pt: Adicionar entidade de conteúdo

en: View entity content
pt: Visualizar entidade de conteúdo
