Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: List
pt: Lista

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Updated
pt: Atualizado

en: Theme
pt: Tema

en: content type
pt: tipo de conteúdo

en: Mail
pt: Correio

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Host
pt: Servidor

en: Up to date
pt: Atualizado

en: Configuration
pt: Configuração

en: Profile
pt: Perfil

en: Database name
pt: Nome da base de dados

en: Port
pt: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Duplicate
pt: Duplicados

en: Apply
pt: Aplicar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Database configuration
pt: Configuração da base de dados

en: Entities
pt: Entidades
