Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: List
th: ดูลิสต์

en: Action
th: แอคชั่น

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Host
th: โฮสต์

en: Up to date
th: รุ่นล่าสุด

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Database name
th: ชื่อฐานข้อมูล

en: Port
th: พอร์ต

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Site configuration
th: ตั้งค่าเว็บไซต์

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Synchronize
th: ซิงโครไนส์

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Database configuration
th: องค์ประกอบฐานข้อมูล
