Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: content type
hi: सामग्री का प्रकार

en: Mail
hi: मेल

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Host
hi: होस्ट

en: Up to date
hi: आधुनिक

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Database name
hi: डॉटाबेस नाम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Site configuration
hi: साईट विन्यास

en: Apply
hi: लागू करें

en: Deploy
hi: तैनात

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Database configuration
hi: डॉटाबेस विन्यास
