Webfactory (8.x-1.2-beta1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: List
tr: Liste

en: Language
tr: Dil

en: Action
tr: Eylem

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Theme
tr: Tema

en: content type
tr: içerik tipi

en: Mail
tr: Posta

en: Site name
tr: Site adı

en: Host
tr: Sunucu

en: Up to date
tr: Güncel

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Channel
tr: Kanal

en: Profile
tr: Profil

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Token
tr: Simge

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: New content
tr: Yeni içerik

en: Site configuration
tr: Site yapılandırması

en: Apply
tr: Uygula

en: Deploy
tr: Dağıtım

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Database configuration
tr: Veritabanı yapılandırması

en: Entities
tr: Nesneler (entity)
