Webform Authorize.Net (1.0.2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Email
de: E-Mail

en: Address
de: Adresse

en: State
de: Status

en: External
de: Extern

en: Checkout
de: Zur Kasse

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Production
de: Produktion

en: Webform
de: Webformular

en: About
de: Über

en: API Login ID
de: API Anmelde-ID

en: Transaction Key
de: Transaktionsschlüssel

en: Webform submissions
de: Webformular-Eingaben

en: Elements
de: Elemente

en: Payment Transaction
de: Zahlungstransaktion

en: Tokens related to webform submission.
de: Token mit Bezug auf die Webformulareingabe.
