Webform Booking (1.1.10) - en to oc translation catalogue (126 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Currency
oc: Devisa

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: End Date
oc: Data de fin

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Paraguay
oc: Paraguai

en: Jamaica
oc: Jamaïca

en: Japan
oc: Japon

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: Germany
oc: Alemanha

en: Algeria
oc: Argeria

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Angola
oc: Angòla

en: Anguilla
oc: Anguilha

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Azerbaijan
oc: Azerbaitjan

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bermuda
oc: Bermudas

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Canada
oc: Canadà

en: Cape Verde
oc: Cap Verd

en: Cayman Islands
oc: Illas Caïman

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Comoros
oc: Comòras

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Cyprus
oc: Chipre

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Djibouti
oc: Jiboti

en: Dominican Republic
oc: Republica dominicana

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: El Salvador
oc: Lo Salvador

en: Eritrea
oc: Eritrèa

en: Estonia
oc: Estònia

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Faroe Islands
oc: Illa Feròe

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: French Guiana
oc: Guiana francesa

en: French Polynesia
oc: Polinesia francesa

en: Gambia
oc: Gàmbia

en: Greece
oc: Grècia

en: Greenland
oc: Groenlàndia

en: Guadeloupe
oc: Guadalope

en: Guinea
oc: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Kazakhstan
oc: Cazakstan

en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

en: Laos
oc: Laòs

en: Latvia
oc: Letònia

en: Lithuania
oc: Lituània

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Maldives
oc: Maldivas

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mauritania
oc: Mauritània

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Mexico
oc: Mexic

en: Moldova
oc: Moldàvia

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Mozambique
oc: Moçambic

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Niger
oc: Nigèr

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norfolk Island
oc: Illa Norfolk

en: Norway
oc: Norvègia

en: Papua New Guinea
oc: Papoa-Nòva Guinèa

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Seychelles
oc: Seichèlas

en: Slovakia
oc: Eslovaquia

en: Slovenia
oc: Eslovenia

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Suriname
oc: Surinam

en: Swaziland
oc: Swazilàndia

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Tajikistan
oc: Tadjikistan

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Togo
oc: Tògo

en: Turkmenistan
oc: Turcmenistan

en: Uganda
oc: Oganda

en: Ukraine
oc: Ucraïna

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Uruguay
oc: Uruguai

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Yemen
oc: Iemèn

en: Falkland Islands
oc: Illas Maloinas

en: South Korea
oc: Corèa del Sud

en: British Virgin Islands
oc: Illas Verges Britanicas

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Macedonia
oc: Macedònia

en: About
oc: A prepaus
