Webform Booking (1.1.4) - en to hy translation catalogue (191 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Currency
hy: Արժույթ

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: Namibia
hy: Նամիբիա

en: Israel
hy: Իսրայէլ

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: Chile
hy: Չիլի

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: Jamaica
hy: Ջամայկա

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Albania
hy: Ալբանիա

en: Algeria
hy: Ալժիր

en: Andorra
hy: Անդորրա

en: Angola
hy: Անգոլա

en: Anguilla
hy: Անգիլյա

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Armenia
hy: Հայաստան

en: Aruba
hy: Արուբա

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy: Բահամներ

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belarus
hy: Բելառուս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Belize
hy: Բելիզ

en: Benin
hy: Բենին

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: Botswana
hy: Բոտսվանա

en: Brunei
hy: Բրյունեի

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Cambodia
hy: Կամբոջիա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: Canada
hy: Կանադա

en: Cape Verde
hy: Կաբո - Վերդե

en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան կղզիներ

en: Chad
hy: Չադ

en: China
hy: Չինաստան

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Comoros
hy: Կոմորոս

en: Cook Islands
hy: Քուքի կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

en: Cyprus
hy: Կիպրոս

en: Czech Republic
hy: Չեխիա

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Djibouti
hy: Ջիբութի

en: Dominica
hy: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: El Salvador
hy: Էլ Սալվադոր

en: Eritrea
hy: Էրիթրեա

en: Estonia
hy: Էստոնիա

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: French Guiana
hy: ֆրանսիական Գվիանա

en: French Polynesia
hy: ֆրանսիական Պոլինեզիա

en: Gabon
hy: Գաբոն

en: Gambia
hy: Գամբիա

en: Georgia
hy: Վրաստան

en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

en: Grenada
hy: Գրենադա

en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպե

en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

en: Guinea
hy: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա - Բիսաու

en: Guyana
hy: Գայանա

en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

en: Ireland
hy: Իռլանդիա

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

en: Kyrgyzstan
hy: Ղրղզստան

en: Laos
hy: Լաոս

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lesotho
hy: Լեսոտո

en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malawi
hy: Մալավի

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Maldives
hy: Մալդիվներ

en: Mali
hy: Մալի

en: Malta
hy: Մալթա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալ կղզիներ

en: Martinique
hy: Մարտինիկ

en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

en: Mayotte
hy: Մայոտ

en: Mexico
hy: Մեքսիկա

en: Micronesia
hy: Միկրոնեզիա

en: Moldova
hy: Մոլդովա

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Montserrat
hy: Մոնսերատ

en: Morocco
hy: Մարոկկո

en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

en: Nauru
hy: Նաուրու

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդեռլանդներ

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

en: Niger
hy: Նիգեր

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Niue
hy: Նիու

en: Norfolk Island
hy: Նորֆոլկ կղզի

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Palau
hy: Պալաու

en: Panama
hy: Պանամա

en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Qatar
hy: Քաթար

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Russia
hy: Ռուսաստան

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Samoa
hy: Սամոա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Seychelles
hy: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Swaziland
hy: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Tajikistan
hy: Տաջիկստան

en: Tanzania
hy: Տանզանիա

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Togo
hy: Տոգո

en: Tunisia
hy: Թունիս

en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

en: Tuvalu
hy: Տուվալու

en: Uganda
hy: Ուգանդա

en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

en: United Arab Emirates
hy: Միացյալ Արաբական Էմիրություններ

en: United Kingdom
hy: Մեծ Բրիտանիա

en: United States
hy: Միացյալ Նահանգներ

en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Yemen
hy: Եմեն

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Falkland Islands
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ

en: South Korea
hy: Հարավային Կորեա

en: British Virgin Islands
hy: Բրիտանական Վիրգինյան կղզիներ

en: Vietnam
hy: Վիետնամ

en: Croatia
hy: Խորվաթիա

en: Macedonia
hy: Մակեդոնիա

en: Montenegro
hy: Մոնտենեգրո

en: Serbia
hy: Սերբիա
