Webform Booking (1.1.4) - en to id translation catalogue (82 entries)

en: Title
id: Judul

en: Currency
id: Mata uang

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Price
id: Harga

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Egypt
id: Mesir

en: New Zealand
id: Selandia Baru

en: Brazil
id: Brasil

en: Chile
id: Chili

en: Jamaica
id: Jamaika

en: Japan
id: Jepang

en: Poland
id: Polandia

en: Singapore
id: Singapura

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: Germany
id: Jerman

en: Algeria
id: Aljazair

en: Bahamas
id: Bahama

en: Belarus
id: Belarusia

en: Belgium
id: Belgia

en: Botswana
id: Boswana

en: Brunei
id: Brunei Darussalam

en: Cambodia
id: Kamboja

en: Cameroon
id: Kamerun

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: Colombia
id: Kolombia

en: Costa Rica
id: Kosta Rika

en: Cyprus
id: Siprus

en: Czech Republic
id: Republik Ceko

en: Dominica
id: Dominika

en: Dominican Republic
id: Republik Dominika

en: Ecuador
id: Ekuador

en: Faroe Islands
id: Kepulauan Faroe

en: Finland
id: Finlandia

en: France
id: Perancis

en: Greece
id: Yunani

en: Hungary
id: Hungaria

en: Iceland
id: Islandia

en: Ireland
id: Irlandia

en: Italy
id: Italia

en: Jordan
id: Jordania

en: Kyrgyzstan
id: Kirgistan

en: Luxembourg
id: Luksemburg

en: Madagascar
id: Madagaskar

en: Maldives
id: Maladewa

en: Mexico
id: Meksiko

en: Morocco
id: Maroko

en: Netherlands
id: Belanda

en: New Caledonia
id: Kaledonia baru

en: Nicaragua
id: Nikaragua

en: Norway
id: Norwegia

en: Papua New Guinea
id: Papua Nugini

en: Philippines
id: Filipina

en: Pitcairn Islands
id: Kepulauan Pitcairn

en: Romania
id: Rumania

en: Russia
id: Rusia

en: Saudi Arabia
id: Arab Saudi

en: Solomon Islands
id: Kepulauan Solomon

en: South Africa
id: Afrika Selatan

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: Switzerland
id: Swiss

en: Ukraine
id: Ukraina

en: United Arab Emirates
id: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: Vatican City
id: Kota Vatikan

en: Yemen
id: Yaman

en: Falkland Islands
id: Kepulauan Falkland

en: South Korea
id: Korea Selatan

en: British Virgin Islands
id: Kepulauan Virgin Inggris

en: Croatia
id: Kroasia

en: Macedonia
id: Makedonia

en: About
id: Tentang

en: Réunion
id: Reuni
