Webform Booking (1.1.4) - en to it translation catalogue (87 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Currency
it: Valuta

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Price
it: Prezzo

en: End Date
it: Data inizio

en: Egypt
it: Egitto

en: Israel
it: Israele

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Poland
it: Polonia

en: Portugal
it: Portogallo

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: Germany
it: Germania

en: Belgium
it: Belgio

en: Cambodia
it: Cambogia

en: Cayman Islands
it: Isole Cayman

en: China
it: Cina

en: Cook Islands
it: Isole Cook

en: Cyprus
it: Cipro

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: Djibouti
it: Gibuti

en: Dominican Republic
it: Repubblica Dominicana

en: Ethiopia
it: Etiopia

en: Faroe Islands
it: Isole Faroe

en: Finland
it: Finlandia

en: France
it: Francia

en: French Guiana
it: Guiana francese

en: French Polynesia
it: Polinesia francese

en: Gibraltar
it: Gibilterra

en: Greece
it: Grecia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Iceland
it: Islanda

en: Ireland
it: Irlanda

en: Italy
it: Italia

en: Jordan
it: Giordania

en: Latvia
it: Lettonia

en: Lithuania
it: Lituania

en: Luxembourg
it: Lussemburgo

en: Malaysia
it: Malesia

en: Maldives
it: Maldive

en: Marshall Islands
it: Isole Marshall

en: Martinique
it: Martinica

en: Mexico
it: Messico

en: Moldova
it: Moldavia

en: Morocco
it: Marocco

en: Mozambique
it: Mozambico

en: Netherlands
it: Olanda

en: New Caledonia
it: Nuova Caledonia

en: Norfolk Island
it: Isola Norfolk

en: Norway
it: Norvegia

en: Papua New Guinea
it: Papua Nuova Guinea

en: Peru
it: Perù

en: Philippines
it: Filippine

en: Pitcairn Islands
it: Isole Pitcairn

en: Rwanda
it: Ruanda

en: Saudi Arabia
it: Arabia saudita

en: Slovakia
it: Slovacchia

en: Solomon Islands
it: Isole Salomone

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: St. Helena
it: Sant'Elena

en: St. Lucia
it: Santa Lucia

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: Tajikistan
it: Tagikistan

en: Thailand
it: Tailandia

en: Ukraine
it: Ucraina

en: United Arab Emirates
it: Emirati Arabi Uniti

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Vatican City
it: Città del Vaticano

en: Falkland Islands
it: Isole Falkland

en: South Korea
it: Korea del Sud

en: British Virgin Islands
it: Isole Vergini britanniche

en: Croatia
it: Croazia

en: About
it: Informazioni

en: Côte d’Ivoire
it: Costa d'Avorio
