Webform Booking (1.1.4) - en to ja translation catalogue (217 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Currency
ja: 通貨

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Start Date
ja: 開始日

en: Price
ja: 価格

en: End Date
ja: 終了日

en: Egypt
ja: エジプト

en: Namibia
ja: ナミビア

en: Israel
ja: イスラエル

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Tonga
ja: トンガ語

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Paraguay
ja: パラグアイ

en: Jamaica
ja: ジャマイカ

en: Japan
ja: 日本

en: Poland
ja: ポーランド

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Singapore
ja: シンガポール

en: Mon
ja: 月

en: Tue
ja: 火

en: Wed
ja: 水

en: Thu
ja: 木

en: Fri
ja: 金

en: Sat
ja: 土

en: Sun
ja: 日

en: Germany
ja: ドイツ

en: Albania
ja: アルバニア

en: Algeria
ja: アルジェリア

en: Andorra
ja: アンドラ

en: Angola
ja: アンゴラ

en: Anguilla
ja: アングィラ

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Armenia
ja: アルメニア

en: Aruba
ja: アルバ

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Austria
ja: オーストリア

en: Azerbaijan
ja: アゼルバイジャン

en: Bahamas
ja: バハマ

en: Bahrain
ja: バーレーン

en: Barbados
ja: バルバドス

en: Belarus
ja: ベラルーシ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Belize
ja: ベリーズ

en: Benin
ja: ベナン共和国

en: Bermuda
ja: バミューダ

en: Bhutan
ja: ブータン

en: Bolivia
ja: ボリビア

en: Botswana
ja: ボツワナ

en: Brunei
ja: ブルネイ

en: Bulgaria
ja: ブルガリア

en: Burkina Faso
ja: ブルキナファソ

en: Burundi
ja: ブルンジ共和国

en: Cambodia
ja: カンボジア

en: Cameroon
ja: カメルーン

en: Canada
ja: カナダ

en: Cape Verde
ja: カーボベルデ共和国

en: Cayman Islands
ja: 英領ケイマン諸島

en: Chad
ja: チャド

en: China
ja: 中国

en: Colombia
ja: コロンビア

en: Comoros
ja: コモロ連合

en: Cook Islands
ja: クック諸島

en: Costa Rica
ja: コスタリカ

en: Cyprus
ja: キプロス

en: Czech Republic
ja: チェコ

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Djibouti
ja: ジブチ

en: Dominica
ja: ドミニカ国

en: Dominican Republic
ja: ドミニカ共和国

en: Ecuador
ja: エクアドル

en: El Salvador
ja: エルサルバドル

en: Eritrea
ja: エリトリア

en: Estonia
ja: エストニア

en: Ethiopia
ja: エチオピア

en: Faroe Islands
ja: デンマーク領フェロー諸島

en: Finland
ja: フィンランド

en: France
ja: フランス

en: French Guiana
ja: 仏領ギアナ

en: French Polynesia
ja: 仏領ポリネシア

en: Gabon
ja: ガボン

en: Gambia
ja: ガンビア

en: Georgia
ja: グルジア

en: Gibraltar
ja: 英領ジブラルタル

en: Greece
ja: ギリシャ

en: Greenland
ja: デンマーク領グリーンランド

en: Grenada
ja: グレナダ

en: Guadeloupe
ja: 仏領グアドループ

en: Guatemala
ja: グアテマラ

en: Guinea
ja: ギニア

en: Guinea-Bissau
ja: ギニアビサウ

en: Guyana
ja: ガイアナ

en: Honduras
ja: ホンジュラス

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: Iceland
ja: アイスランド

en: India
ja: インド

en: Indonesia
ja: インドネシア

en: Ireland
ja: アイルランド

en: Italy
ja: イタリア

en: Jordan
ja: ヨルダン

en: Kazakhstan
ja: カザフスタン

en: Kenya
ja: ケニア

en: Kiribati
ja: キリバス

en: Kuwait
ja: クウェート

en: Kyrgyzstan
ja: キルギス

en: Laos
ja: ラオス

en: Latvia
ja: ラトビア

en: Lesotho
ja: レソト

en: Liechtenstein
ja: リヒテンシュタイン

en: Lithuania
ja: リトアニア

en: Luxembourg
ja: ルクセンブルク

en: Madagascar
ja: マダガスカル

en: Malawi
ja: マラウィ

en: Malaysia
ja: マレーシア

en: Maldives
ja: モルディブ

en: Mali
ja: マリ

en: Malta
ja: マルタ

en: Marshall Islands
ja: マーシャル諸島

en: Martinique
ja: 仏領マルティニーク島

en: Mauritania
ja: モーリタニア

en: Mauritius
ja: モーリシャス

en: Mayotte
ja: 仏領マヨット島

en: Mexico
ja: メキシコ

en: Micronesia
ja: ミクロネシア連邦

en: Moldova
ja: モルドバ

en: Monaco
ja: モナコ

en: Mongolia
ja: モンゴル

en: Montserrat
ja: 英領モントセラト島

en: Morocco
ja: モロッコ

en: Mozambique
ja: モザンビーク

en: Nauru
ja: ナウル語

en: Nepal
ja: ネパール

en: Netherlands
ja: オランダ

en: New Caledonia
ja: 仏領ニューカレドニア島

en: Nicaragua
ja: ニカラグア

en: Niger
ja: ニジェール

en: Nigeria
ja: ナイジェリア

en: Niue
ja: ニウエ島

en: Norfolk Island
ja: オーストラリア領ノーフォーク島

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Oman
ja: オマーン

en: Palau
ja: パラオ

en: Panama
ja: パナマ

en: Papua New Guinea
ja: パプアニューギニア

en: Peru
ja: ペルー

en: Philippines
ja: フィリピン

en: Pitcairn Islands
ja: ピトケアン諸島

en: Qatar
ja: カタール

en: Romania
ja: ルーマニア

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Rwanda
ja: ルワンダ

en: Samoa
ja: サモア独立国

en: San Marino
ja: サンマリノ

en: Saudi Arabia
ja: サウジアラビア

en: Senegal
ja: セネガル

en: Seychelles
ja: セーシェル

en: Sierra Leone
ja: シエラレオネ

en: Slovakia
ja: スロバキア

en: Slovenia
ja: スロベニア

en: Solomon Islands
ja: ソロモン諸島

en: Somalia
ja: ソマリア

en: South Africa
ja: 南アフリカ

en: Spain
ja: スペイン

en: Sri Lanka
ja: スリランカ

en: St. Helena
ja: 英領セントヘレナ島

en: St. Lucia
ja: セントルシア

en: Suriname
ja: スリナム

en: Swaziland
ja: スワジランド

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: Switzerland
ja: スイス

en: Taiwan
ja: 台湾

en: Tajikistan
ja: タジキスタン

en: Tanzania
ja: タンザニア

en: Thailand
ja: タイ

en: Togo
ja: トーゴ

en: Tunisia
ja: チュニジア

en: Turkmenistan
ja: トルクメニスタン

en: Tuvalu
ja: ツバル

en: Uganda
ja: ウガンダ

en: Ukraine
ja: ウクライナ

en: United Arab Emirates
ja: アラブ首長国連邦

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Uruguay
ja: ウルグアイ

en: Vanuatu
ja: バヌアツ

en: Vatican City
ja: バチカン市国

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Yemen
ja: イエメン

en: Zambia
ja: ザンビア

en: Zimbabwe
ja: ジンバブエ

en: Fiji
ja: フィジー語

en: Falkland Islands
ja: 英領フォークランド諸島

en: South Korea
ja: 大韓民国

en: British Virgin Islands
ja: 英領ヴァージン諸島

en: Vietnam
ja: ベトナム

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Macedonia
ja: マケドニア旧ユーゴスラビア共和国

en: About
ja: アバウト

en: Euro (EUR)
ja: ユーロ(EUR)

en: Montenegro
ja: モンテネグロ

en: Serbia
ja: セルビア

en: Réunion
ja: レユニオン

en: Congo - Kinshasa
ja: コンゴ - キンシャサ

en: Congo - Brazzaville
ja: コンゴ - ブラザビル

en: Côte d’Ivoire
ja: コートジボワール

en: Hong Kong SAR China
ja: 中国返還後の香港

en: Antigua & Barbuda
ja: アンティグア・バーブーダ

en: Bosnia & Herzegovina
ja: ボスニア・ヘルツェゴビナ

en: St. Kitts & Nevis
ja: セントクリストファー・ネービス

en: St. Pierre & Miquelon
ja: サンピエール島・ミクロン島

en: Svalbard & Jan Mayen
ja: スヴァールバル諸島およびヤンマイエン島

en: São Tomé & Príncipe
ja: サントメ・プリンシペ

en: Turks & Caicos Islands
ja: タークス・カイコス諸島

en: Trinidad & Tobago
ja: トリニダード・ドバゴ

en: St. Vincent & Grenadines
ja: セントビンセント及びグレナディーン諸島

en: Wallis & Futuna
ja: ウォリス・フツナ
