Webform Booking (1.1.4) - en to pl translation catalogue (150 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Currency
pl: Waluta

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Price
pl: Cena

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: Germany
pl: Niemcy

en: Algeria
pl: Algieria

en: Andorra
pl: Andora

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Monaco
pl: Monako

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Netherlands
pl: Holandia

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: Norway
pl: Norwegia

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Pitcairn Islands
pl: Wyspy Pitcairn

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russia
pl: Rosja

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: St. Helena
pl: Wyspa Św. Heleny

en: St. Lucia
pl: Saint Lucia

en: Suriname
pl: Surinam

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Vatican City
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Yemen
pl: Jemen

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Webform
pl: Formularz

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: About
pl: O stronie

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Booking
pl: Rezerwacja

en: Réunion
pl: Reunion

en: Congo - Kinshasa
pl: Kongo - Kinszasa

en: Congo - Brazzaville
pl: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Hong Kong SAR China
pl: Hong Kong Chiny

en: Antigua & Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Bosnia & Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Trinidad & Tobago
pl: Trinidad i Tobago
