Webform Booking (1.1.6) - en to hu translation catalogue (159 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Currency
hu: Pénznem

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Price
hu: Ár

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: Germany
hu: Németország

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahamas
hu: Bahamák

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greece
hu: Görögország

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Pitcairn Islands
hu: Pitcairn-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Romania
hu: Románia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: St. Helena
hu: St. Heléna

en: St. Lucia
hu: Saint Lucia

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Vatican City
hu: Vatikánváros

en: Yemen
hu: Jemen

en: Default Country
hu: Alapértelmezett ország

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: British Virgin Islands
hu: Angol Szűz-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: Webform
hu: Űrlap

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: About
hu: Leírás

en: Euro (EUR)
hu: Euró (EUR)

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Exclusions
hu: Kizárások

en: Congo - Kinshasa
hu: Kongó – Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
hu: Kongó – Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Hong Kong SAR China
hu: Hong Kong SAR Kína

en: Antigua & Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Bosnia & Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: St. Kitts & Nevis
hu: Saint Kitts és Nevis

en: St. Pierre & Miquelon
hu: Saint-Pierre és Miquelon

en: Svalbard & Jan Mayen
hu: Svalbard és Jan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
hu: São Tomé és Príncipe

en: Turks & Caicos Islands
hu: Turks- és Caicos-szigetek

en: Trinidad & Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
hu: Saint Vincent és a Grenadine-szigetek

en: Wallis & Futuna
hu: Wallis és Futuna
