Webform Booking (1.1.6) - en to ru translation catalogue (217 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Currency
ru: Валюта

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Price
ru: Цена

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Egypt
ru: Египет

en: Namibia
ru: Намибия

en: Israel
ru: Израиль

en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

en: Tonga
ru: Тонга

en: Brazil
ru: Бразилия

en: Chile
ru: Чили

en: Paraguay
ru: Парагвай

en: Jamaica
ru: Ямайка

en: Japan
ru: Япония

en: Poland
ru: Польша

en: Portugal
ru: Португалия

en: Singapore
ru: Сингапур

en: Mon
ru: пн

en: Tue
ru: вт

en: Wed
ru: ср

en: Thu
ru: чт

en: Fri
ru: пт

en: Sat
ru: сб

en: Sun
ru: вс

en: Germany
ru: Германия

en: Albania
ru: Албания

en: Algeria
ru: Алжир

en: Andorra
ru: Андорра

en: Angola
ru: Ангола

en: Anguilla
ru: Ангилья

en: Argentina
ru: Аргентина

en: Armenia
ru: Армения

en: Aruba
ru: Аруба

en: Australia
ru: Австралия

en: Austria
ru: Австрия

en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

en: Bahamas
ru: Багамские острова

en: Bahrain
ru: Бахрейн

en: Barbados
ru: Барбадос

en: Belarus
ru: Беларусь

en: Belgium
ru: Бельгия

en: Belize
ru: Белиз

en: Benin
ru: Бенин

en: Bermuda
ru: Бермудские острова

en: Bhutan
ru: Бутан

en: Bolivia
ru: Боливия

en: Botswana
ru: Ботсвана

en: Brunei
ru: Бруней

en: Bulgaria
ru: Болгария

en: Burkina Faso
ru: Буркина Фасо

en: Burundi
ru: Бурунди

en: Cambodia
ru: Камбоджа

en: Cameroon
ru: Камерун

en: Canada
ru: Канада

en: Cape Verde
ru: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
ru: Каймановы острова

en: Chad
ru: Чад

en: China
ru: Китай

en: Colombia
ru: Колумбия

en: Comoros
ru: Коморские острова

en: Cook Islands
ru: Острова Кука

en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

en: Cyprus
ru: Кипр

en: Czech Republic
ru: Чешская республика

en: Denmark
ru: Дания

en: Djibouti
ru: Джибути

en: Dominica
ru: Доминика

en: Dominican Republic
ru: Доминиканская республика

en: Ecuador
ru: Эквадор

en: El Salvador
ru: Сальвадор

en: Eritrea
ru: Эритрея

en: Estonia
ru: Эстония

en: Ethiopia
ru: Эфиопия

en: Faroe Islands
ru: Фарерские острова

en: Finland
ru: Финляндия

en: France
ru: Франция

en: French Guiana
ru: Французская Гвиана

en: French Polynesia
ru: Французская Полинезия

en: Gabon
ru: Габон

en: Gambia
ru: Гамбия

en: Georgia
ru: Грузия

en: Gibraltar
ru: Гибралтар

en: Greece
ru: Греция

en: Greenland
ru: Гренландия

en: Grenada
ru: Гренада

en: Guadeloupe
ru: Гваделупа

en: Guatemala
ru: Гватемала

en: Guinea
ru: Гвинея

en: Guinea-Bissau
ru: Гвинея-Бисау

en: Guyana
ru: Гайана

en: Honduras
ru: Гондурас

en: Hungary
ru: Венгрия

en: Iceland
ru: Исландия

en: India
ru: Индия

en: Indonesia
ru: Индонезия

en: Ireland
ru: Ирландия

en: Italy
ru: Италия

en: Jordan
ru: Иордания

en: Kazakhstan
ru: Казахстан

en: Kenya
ru: Кения

en: Kiribati
ru: Кирибати

en: Kuwait
ru: Кувейт

en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

en: Laos
ru: Лаос

en: Latvia
ru: Латвия

en: Lesotho
ru: Лесото

en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

en: Lithuania
ru: Литва

en: Luxembourg
ru: Люксембург

en: Madagascar
ru: Мадагаскар

en: Malawi
ru: Малави

en: Malaysia
ru: Малайзия

en: Maldives
ru: Мальдивы

en: Mali
ru: Мали

en: Malta
ru: Мальта

en: Marshall Islands
ru: Маршалловы острова

en: Martinique
ru: Мартиника

en: Mauritania
ru: Мавритания

en: Mauritius
ru: Маврикий

en: Mayotte
ru: Майотта

en: Mexico
ru: Мексика

en: Micronesia
ru: Микронезия

en: Moldova
ru: Молдавия

en: Monaco
ru: Монако

en: Mongolia
ru: Монголия

en: Montserrat
ru: Монтсеррат

en: Morocco
ru: Марокко

en: Mozambique
ru: Мозамбик

en: Nauru
ru: Науру

en: Nepal
ru: Непал

en: Netherlands
ru: Нидерланды

en: New Caledonia
ru: Новая Каледония

en: Nicaragua
ru: Никарагуа

en: Niger
ru: Нигер

en: Nigeria
ru: Нигерия

en: Niue
ru: Ниуэ

en: Norfolk Island
ru: Остров Норфолк

en: Norway
ru: Норвегия

en: Oman
ru: Оман

en: Palau
ru: Палау

en: Panama
ru: Панама

en: Papua New Guinea
ru: Папуа – Новая Гвинея

en: Peru
ru: Перу

en: Philippines
ru: Филиппины

en: Pitcairn Islands
ru: остров Питкэрн

en: Qatar
ru: Катар

en: Romania
ru: Румыния

en: Russia
ru: Россия

en: Rwanda
ru: Руанда

en: Samoa
ru: Самоа

en: San Marino
ru: Сан-Марино

en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

en: Senegal
ru: Сенегал

en: Seychelles
ru: Сейшельские острова

en: Sierra Leone
ru: Сьерра-Леоне

en: Slovakia
ru: Словакия

en: Slovenia
ru: Словения

en: Solomon Islands
ru: Соломоновы острова

en: Somalia
ru: Сомали

en: South Africa
ru: Южная Африка

en: Spain
ru: Испания

en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

en: St. Helena
ru: Остров Св. Елены

en: St. Lucia
ru: Сент-Люсия

en: Suriname
ru: Суринам

en: Swaziland
ru: Свазиленд

en: Sweden
ru: Швеция

en: Switzerland
ru: Швейцария

en: Taiwan
ru: Тайвань

en: Tajikistan
ru: Таджикистан

en: Tanzania
ru: Танзания

en: Thailand
ru: Тайланд

en: Togo
ru: Того

en: Tunisia
ru: Тунис

en: Turkmenistan
ru: Туркмения

en: Tuvalu
ru: Тувалу

en: Uganda
ru: Уганда

en: Ukraine
ru: Украина

en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Uruguay
ru: Уругвай

en: Vanuatu
ru: Вануату

en: Vatican City
ru: государство Ватикан

en: Venezuela
ru: Венесуэла

en: Yemen
ru: Йемен

en: Zambia
ru: Замбия

en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

en: Fiji
ru: Фиджи

en: Falkland Islands
ru: Фолклендские острова

en: South Korea
ru: Южная Корея

en: British Virgin Islands
ru: Британские Виргинские острова

en: Vietnam
ru: Вьетнам

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Croatia
ru: Хорватия

en: Macedonia
ru: Македония

en: About
ru: Информация

en: Euro (EUR)
ru: (EUR) Евро

en: Montenegro
ru: Черногория

en: Serbia
ru: Сербия

en: Réunion
ru: Реюньон

en: Congo - Kinshasa
ru: Конго - Киншаса

en: Congo - Brazzaville
ru: Конго - Браззавиль

en: Côte d’Ivoire
ru: Кот-д'Ивуар

en: Hong Kong SAR China
ru: Гонконг САР Китай

en: Antigua & Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

en: Bosnia & Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

en: St. Kitts & Nevis
ru: Сент-Китс и Невис

en: St. Pierre & Miquelon
ru: Сен-Пьер и Микелон

en: Svalbard & Jan Mayen
ru: Шпицберген и Ян Майен

en: São Tomé & Príncipe
ru: Сан-Томе и Принсипи

en: Turks & Caicos Islands
ru: Острова Теркс и Кайкос

en: Trinidad & Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

en: St. Vincent & Grenadines
ru: Сент-Винсент и Гренадины

en: Wallis & Futuna
ru: Уоллис и Футуна
