Webform Booking (1.1.7) - en to cs translation catalogue (153 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Currency
cs: Měna

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Price
cs: Cena

en: End Date
cs: Datum konce

en: Namibia
cs: Namibie

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: Germany
cs: Německo

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolk

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Pitcairn Islands
cs: Pitcairnovy ostrovy

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: St. Helena
cs: Svatá Helena

en: St. Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Suriname
cs: Surinam

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: Vatican City
cs: Vatikán

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: About
cs: Popis

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Congo - Kinshasa
cs: Kongo - Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
cs: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
cs: Pobřeží slonoviny

en: Hong Kong SAR China
cs: Zvláštní správní oblast Hongkong

en: Antigua & Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Bosnia & Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: St. Kitts & Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: Svalbard & Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Trinidad & Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: Wallis & Futuna
cs: Wallis a Futuna
