Webform Booking (1.1.7) - en to is translation catalogue (152 entries)

en: Title
is: Titill

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Price
is: Verð

en: Egypt
is: Egyptaland

en: Namibia
is: Namibía

en: Israel
is: Ísrael

en: New Zealand
is: Nýja Sjáland

en: Brazil
is: Brasilía

en: Chile
is: Chíle

en: Paraguay
is: Paragvæ

en: Jamaica
is: Jamaíka

en: Poland
is: Pólland

en: Portugal
is: Portúgal

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: Germany
is: Þýskaland

en: Albania
is: Albanía

en: Algeria
is: Algería

en: Angola
is: Angóla

en: Argentina
is: Argentína

en: Armenia
is: Armenía

en: Aruba
is: Arúba

en: Australia
is: Ástralía

en: Austria
is: Austurríki

en: Azerbaijan
is: Aserbaídsjan

en: Bahrain
is: Barein

en: Belarus
is: Hvíta-Rússland

en: Belgium
is: Belgía

en: Belize
is: Belís

en: Benin
is: Benín

en: Bermuda
is: Bermúda

en: Bhutan
is: Bútan

en: Bolivia
is: Bólivía

en: Botswana
is: Botsvana

en: Bulgaria
is: Búlgaría

en: Burkina Faso
is: Búrkína Fasó

en: Burundi
is: Búrúndí

en: Cambodia
is: Kambódía

en: Cameroon
is: Kamerún

en: Canada
is: Kanada

en: Cayman Islands
is: Keyman eyjar

en: China
is: Kína

en: Colombia
is: Kólumbía

en: Cook Islands
is: Cook eyjar

en: Costa Rica
is: Kosta Ríka

en: Cyprus
is: Kýpur

en: Czech Republic
is: Tékkland

en: Denmark
is: Danmörk

en: Dominica
is: Dóminíka

en: Dominican Republic
is: Dóminíska lýðveldið

en: Ecuador
is: Ekvador

en: Eritrea
is: Erítrea

en: Estonia
is: Eistland

en: Ethiopia
is: Eþíópía

en: Faroe Islands
is: Færeyjar

en: Finland
is: Finnland

en: France
is: Frakkland

en: Gambia
is: Gambía

en: Georgia
is: Georgía

en: Gibraltar
is: Gíbraltar

en: Greece
is: Grikkland

en: Greenland
is: Grænland

en: Guatemala
is: Gvatemala

en: Guinea
is: Gínea

en: Guinea-Bissau
is: Gínea-Bissá

en: Honduras
is: Hondúras

en: Hungary
is: Ungverjaland

en: Iceland
is: Ísland

en: India
is: Indland

en: Indonesia
is: Indónesía

en: Ireland
is: Írland

en: Italy
is: Ítalía

en: Jordan
is: Jórdanía

en: Kazakhstan
is: Kasakstan

en: Kenya
is: Kenía

en: Kuwait
is: Kúveit

en: Kyrgyzstan
is: Kirgisistan

en: Latvia
is: Lettland

en: Lesotho
is: Lesótó

en: Lithuania
is: Litháen

en: Luxembourg
is: Lúxemborg

en: Madagascar
is: Madagaskar

en: Malaysia
is: Malasía

en: Mali
is: Malí

en: Marshall Islands
is: Marshall eyjar

en: Martinique
is: Martiník

en: Mauritania
is: Máritanía

en: Mexico
is: Mexíkó

en: Moldova
is: Moldóvía

en: Monaco
is: Mónakó

en: Mongolia
is: Mongólía

en: Morocco
is: Marokkó

en: Mozambique
is: Mósambík

en: Nauru
is: Nárú

en: Netherlands
is: Holland

en: Niger
is: Níger

en: Nigeria
is: Nígería

en: Norway
is: Noregur

en: Oman
is: Óman

en: Palau
is: Palá

en: Peru
is: Perú

en: Philippines
is: Filippseyjar

en: Qatar
is: Katar

en: Romania
is: Rúmenía

en: Russia
is: Rússland

en: Rwanda
is: Rúanda

en: Samoa
is: Samóa

en: San Marino
is: San Marínó

en: Saudi Arabia
is: Sádi Arabía

en: Seychelles
is: Seychelles-eyjar

en: Sierra Leone
is: Síerra Leóne

en: Slovakia
is: Slóvakía

en: Slovenia
is: Slóvenía

en: Solomon Islands
is: Salómonseyjar

en: Somalia
is: Sómalía

en: South Africa
is: Suður Afríka

en: Spain
is: Spánn

en: Sri Lanka
is: Srí Lanka

en: Suriname
is: Súrínam

en: Swaziland
is: Svasíland

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: Switzerland
is: Sviss

en: Tanzania
is: Tansanía

en: Togo
is: Tógó

en: Tunisia
is: Túnis

en: Turkmenistan
is: Túrkmenistan

en: Tuvalu
is: Túvalú

en: Uganda
is: Úganda

en: Ukraine
is: Úkraína

en: United Arab Emirates
is: Sameinuðu furstadæmin

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Uruguay
is: Úrúgvæ

en: Vanuatu
is: Vanuatú

en: Vatican City
is: Vatíkanið

en: Venezuela
is: Venesúela

en: Yemen
is: Jemen

en: Zimbabwe
is: Simbabve

en: Fiji
is: Fíjí

en: Falkland Islands
is: Falklandseyjar

en: South Korea
is: Suður Kórea

en: British Virgin Islands
is: Bresku Jómfrúreyjar

en: Vietnam
is: Víetnam

en: Croatia
is: Króatía

en: Macedonia
is: Makedónía

en: About
is: Um

en: Montenegro
is: Svartfjallaland

en: Serbia
is: Serbía

en: Hong Kong SAR China
is: Hong Kong (sjálfstjórnarhérað í Kína)
