Webform Booking (1.1.8) - en to hr translation catalogue (148 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Currency
hr: Valuta

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Start Date
hr: Od datuma

en: Price
hr: Cijena

en: End Date
hr: Do datuma

en: Egypt
hr: Egipat

en: Namibia
hr: Namibija

en: Israel
hr: Izrael

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Chile
hr: Čile

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Poland
hr: Poljska

en: Singapore
hr: Singapur

en: Mon
hr: pon

en: Tue
hr: uto

en: Wed
hr: sri

en: Thu
hr: čet

en: Fri
hr: pet

en: Sat
hr: sub

en: Sun
hr: ned

en: Germany
hr: Njemačka

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: Andorra
hr: Andora

en: Anguilla
hr: Angila

en: Armenia
hr: Armenija

en: Austria
hr: Austrija

en: Azerbaijan
hr: Azerbejdžan

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Brunei
hr: Brunej

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Canada
hr: Kanada

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko Otočje

en: Chad
hr: Čad

en: China
hr: Kina

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Comoros
hr: Komori

en: Cook Islands
hr: Cookovo otočje

en: Costa Rica
hr: Kostarika

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka

en: Denmark
hr: Danska

en: Dominica
hr: Dominika

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: El Salvador
hr: Salvador

en: Eritrea
hr: Eritreja

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Faroe Islands
hr: Farsko Otočje

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Gvajana

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: Gambia
hr: Gambija

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Greece
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisao

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lesotho
hr: Lesoto

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Lithuania
hr: Litvanija

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Maršalovo otočje

en: Martinique
hr: Martinik

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia
hr: Mikronezija

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
hr: Filipini

en: Qatar
hr: Katar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Sierra Leone
hr: Siera Leone

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko Otočje

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Suriname
hr: Surinam

en: Swaziland
hr: Svazi

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Tanzania
hr: Tanzanija

en: Thailand
hr: Tajland

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: SAD

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Yemen
hr: Jemen

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: Fiji
hr: Fidži

en: Falkland Islands
hr: Falklandsko Otočje

en: South Korea
hr: Južna Korea

en: British Virgin Islands
hr: Britansko Djevičansko Otočje

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: About
hr: Opis

en: Montenegro
hr: Crna Gora

en: Serbia
hr: Srbija
