Webform Booking (1.1.9) - en to de translation catalogue (137 entries)

en: Title
de: Titel

en: Currency
de: Währung

en: Advanced options
de: Erweiterte Optionen

en: Start Date
de: Startdatum

en: Price
de: Preis

en: End Date
de: Enddatum

en: Egypt
de: Ägypten

en: New Zealand
de: Neuseeland

en: Brazil
de: Brasilien

en: Jamaica
de: Jamaika

en: Poland
de: Polen

en: Singapore
de: Singapur

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Fri
de: Fr.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: Germany
de: Deutschland

en: Albania
de: Albanien

en: Algeria
de: Algerien

en: Argentina
de: Argentinien

en: Armenia
de: Armenien

en: Australia
de: Australien

en: Austria
de: Österreich

en: Azerbaijan
de: Aserbaidschan

en: Belarus
de: Weißrussland

en: Belgium
de: Belgien

en: Bolivia
de: Bolivien

en: Bulgaria
de: Bulgarien

en: Cambodia
de: Kambodscha

en: Cameroon
de: Kamerun

en: Canada
de: Kanada

en: Cape Verde
de: Kapverden

en: Cayman Islands
de: Kaimaninseln

en: Chad
de: Tschad

en: Colombia
de: Kolumbien

en: Comoros
de: Komoren

en: Cook Islands
de: Cookinseln

en: Cyprus
de: Zypern

en: Czech Republic
de: Tschechische Republik

en: Denmark
de: Dänemark

en: Djibouti
de: Dschibuti

en: Dominican Republic
de: Dominikanische Republik

en: Ecuador
de: Equador

en: Estonia
de: Estland

en: Ethiopia
de: Äthiopien

en: Faroe Islands
de: Färöer

en: Finland
de: Finnland

en: France
de: Frankreich

en: French Guiana
de: Französisch-Guayana

en: French Polynesia
de: Französisch-Polynesien

en: Gabon
de: Gabun

en: Georgia
de: Georgien

en: Greece
de: Griechenland

en: Greenland
de: Grönland

en: Hungary
de: Ungarn

en: Iceland
de: Island

en: India
de: Indien

en: Indonesia
de: Indonesien

en: Ireland
de: Irland

en: Italy
de: Italien

en: Jordan
de: Jordanien

en: Kazakhstan
de: Kasachstan

en: Kenya
de: Kenia

en: Kyrgyzstan
de: Kirgisistan

en: Latvia
de: Lettland

en: Lithuania
de: Litauen

en: Luxembourg
de: Luxemburg

en: Madagascar
de: Madagaskar

en: Maldives
de: Malediven

en: Marshall Islands
de: Marshallinseln

en: Mauritania
de: Mauretanien

en: Mexico
de: Mexiko

en: Micronesia
de: Mikronesien

en: Moldova
de: Republik Moldau

en: Mongolia
de: Mongolei

en: Morocco
de: Marokko

en: Mozambique
de: Mosambik

en: Netherlands
de: Niederlande

en: New Caledonia
de: Neukaledonien

en: Norfolk Island
de: Norfolkinsel

en: Norway
de: Norwegen

en: Papua New Guinea
de: Papua-Neuguinea

en: Philippines
de: Philippinen

en: Pitcairn Islands
de: Pitcairninseln

en: Qatar
de: Katar

en: Romania
de: Rumänien

en: Russia
de: Russland

en: Rwanda
de: Ruanda

en: Saudi Arabia
de: Saudi-Arabien

en: Seychelles
de: Seychellen

en: Slovakia
de: Slowakei

en: Slovenia
de: Slowenien

en: Solomon Islands
de: Salomonen

en: South Africa
de: Südafrika

en: Spain
de: Spanien

en: Suriname
de: Surinam

en: Swaziland
de: Swasiland

en: Sweden
de: Schweden

en: Switzerland
de: Schweiz

en: Tajikistan
de: Tadschikistan

en: Tanzania
de: Tansania

en: Tunisia
de: Tunesien

en: United Arab Emirates
de: Vereinigte Arabische Emirate

en: United Kingdom
de: Vereinigtes Königreich

en: United States
de: Vereinigte Staaten

en: Vatican City
de: Vatikanstadt

en: Yemen
de: Jemen

en: Zambia
de: Sambia

en: Zimbabwe
de: Simbabwe

en: Default Country
de: Standardland

en: Fiji
de: Fidschi

en: Falkland Islands
de: Falklandinseln

en: South Korea
de: Südkorea

en: British Virgin Islands
de: Britische Jungferninseln

en: Webform
de: Webformular

en: Croatia
de: Kroatien

en: Macedonia
de: Mazedonien

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: About
de: Über

en: Serbia
de: Serbien

en: Exclusions
de: Ausschlüsse

en: Booking
de: Buchung

en: Congo - Kinshasa
de: Kongo - Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
de: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
de: Elfenbeinküste

en: Hong Kong SAR China
de: Hongkong Sonderverwaltungszone der Republik China

en: Antigua & Barbuda
de: Antigua und Barbuda

en: Bosnia & Herzegovina
de: Bosnien und Herzegowina

en: St. Kitts & Nevis
de: St. Kitts und Nevis

en: St. Pierre & Miquelon
de: Saint-Pierre und Miquelon

en: Svalbard & Jan Mayen
de: Spitzbergen & Jan Mayen

en: Turks & Caicos Islands
de: Turks- und Caicosinseln

en: Trinidad & Tobago
de: Trinidad und Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
de: St. Vincent & Grenadinen
