Webform Booking (1.1.10) - en to fr translation catalogue (151 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Currency
fr: Devise

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Start Date
fr: Date de début

en: Price
fr: Prix

en: End Date
fr: Date de fin

en: Egypt
fr: Égypte

en: Namibia
fr: Namibie

en: Israel
fr: Israël

en: New Zealand
fr: Nouvelle-Zélande

en: Brazil
fr: Brésil

en: Chile
fr: Chili

en: Jamaica
fr: Jamaïque

en: Japan
fr: Japon

en: Poland
fr: Pologne

en: Singapore
fr: Singapour

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Fri
fr: ven

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: Germany
fr: Allemagne

en: Albania
fr: Albanie

en: Algeria
fr: Algérie

en: Andorra
fr: Andorre

en: Argentina
fr: Argentine

en: Armenia
fr: Arménie

en: Australia
fr: Australie

en: Austria
fr: Autriche

en: Azerbaijan
fr: Azerbaïdjan

en: Bahrain
fr: Bahreïn

en: Barbados
fr: Barbade

en: Belarus
fr: Biélorussie

en: Belgium
fr: Belgique

en: Benin
fr: Bénin

en: Bermuda
fr: Bermudes

en: Bhutan
fr: Bhoutan

en: Bolivia
fr: Bolivie

en: Bulgaria
fr: Bulgarie

en: Cambodia
fr: Cambodge

en: Cameroon
fr: Cameroun

en: Cape Verde
fr: Cap-Vert

en: Cayman Islands
fr: Îles Caïmans

en: Chad
fr: Tchad

en: China
fr: Chine

en: Colombia
fr: Colombie

en: Comoros
fr: Comores

en: Cook Islands
fr: Îles Cook

en: Cyprus
fr: Chypre

en: Czech Republic
fr: République tchèque

en: Denmark
fr: Danemark

en: Dominica
fr: Dominique

en: Dominican Republic
fr: République dominicaine

en: Ecuador
fr: Équateur

en: El Salvador
fr: Salvador

en: Eritrea
fr: Érythrée

en: Estonia
fr: Estonie

en: Ethiopia
fr: Éthiopie

en: Faroe Islands
fr: Îles Féroé

en: Finland
fr: Finlande

en: French Guiana
fr: Guyane française

en: French Polynesia
fr: Polynésie française

en: Gambia
fr: Gambie

en: Georgia
fr: Géorgie

en: Greece
fr: Grèce

en: Greenland
fr: Groenland

en: Grenada
fr: Grenade

en: Guinea
fr: Guinée

en: Guinea-Bissau
fr: Guinée-Bissau

en: Hungary
fr: Hongrie

en: Iceland
fr: Islande

en: India
fr: Inde

en: Indonesia
fr: Indonésie

en: Ireland
fr: Irlande

en: Italy
fr: Italie

en: Jordan
fr: Jordanie

en: Kuwait
fr: Koweït

en: Kyrgyzstan
fr: Kirghizistan

en: Latvia
fr: Lettonie

en: Lithuania
fr: Lituanie

en: Malaysia
fr: Malaisie

en: Malta
fr: Malte

en: Marshall Islands
fr: Îles Marshall

en: Mauritania
fr: Mauritanie

en: Mauritius
fr: Maurice

en: Mexico
fr: Mexique

en: Micronesia
fr: Micronésie

en: Moldova
fr: Moldavie

en: Mongolia
fr: Mongolie

en: Morocco
fr: Maroc

en: Nepal
fr: Népal

en: Netherlands
fr: Pays-Bas

en: New Caledonia
fr: Nouvelle-Calédonie

en: Norfolk Island
fr: Île Norfolk

en: Norway
fr: Norvège

en: Palau
fr: Palaos

en: Papua New Guinea
fr: Papouasie-Nouvelle-Guinée

en: Peru
fr: Pérou

en: Pitcairn Islands
fr: Îles Pitcairn

en: Romania
fr: Roumanie

en: Russia
fr: Russie

en: San Marino
fr: Saint-Marin

en: Saudi Arabia
fr: Arabie Saoudite

en: Senegal
fr: Sénégal

en: Slovakia
fr: Slovaquie

en: Slovenia
fr: Slovénie

en: Solomon Islands
fr: Îles Salomon

en: Somalia
fr: Somalie

en: South Africa
fr: Afrique du Sud

en: Spain
fr: Espagne

en: St. Helena
fr: Sainte-Hélène

en: St. Lucia
fr: Sainte-Lucie

en: Sweden
fr: Suède

en: Switzerland
fr: Suisse

en: Taiwan
fr: Taïwan

en: Tajikistan
fr: Tadjikistan

en: Tanzania
fr: Tanzanie

en: Thailand
fr: Thaïlande

en: Tunisia
fr: Tunisie

en: Turkmenistan
fr: Turkménistan

en: Uganda
fr: Ouganda

en: United Arab Emirates
fr: Émirats arabes unis

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Vatican City
fr: Cité du Vatican

en: Yemen
fr: Yémen

en: Zambia
fr: Zambie

en: Fiji
fr: Fidji

en: Falkland Islands
fr: Îles Malouines

en: South Korea
fr: Corée du Sud

en: British Virgin Islands
fr: Îles Vierges britanniques

en: Croatia
fr: Croatie

en: Macedonia
fr: Macédoine

en: Cancelled
fr: Annulé

en: About
fr: À propos

en: Montenegro
fr: Monténégro

en: Serbia
fr: Serbie

en: Booking
fr: Réservation

en: Côte d’Ivoire
fr: Côte d'Ivoire

en: Hong Kong SAR China
fr: Hong Kong

en: Bosnia & Herzegovina
fr: Bosnie-Herzégovine

en: St. Kitts & Nevis
fr: Saint-Christophe-et-Niévès

en: St. Pierre & Miquelon
fr: Saint-Pierre-et-Miquelon

en: Svalbard & Jan Mayen
fr: Svalbard et Jan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
fr: Sao Tomé-et-Principe

en: Turks & Caicos Islands
fr: Îles Turques-et-Caïques

en: Trinidad & Tobago
fr: Trinité-et-Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
fr: Saint-Vincent-et-les-Grenadines

en: Wallis & Futuna
fr: Wallis-et-Futuna
