Webform Booking (1.1.10) - en to ku translation catalogue (192 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Egypt
ku: میسر

en: Namibia
ku: نامیبیا

en: Israel
ku: ئسرائیل

en: New Zealand
ku: نیوزیلاند

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Brazil
ku: برازیل

en: Chile
ku: چیلی

en: Paraguay
ku: پاراگوای

en: Jamaica
ku: جامایکا

en: Japan
ku: یابان

en: Poland
ku: پۆڵۆنیا

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: Singapore
ku: سینگاپوور

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: Germany
ku: ئەلمانیا

en: Albania
ku: ئەلبانیا

en: Algeria
ku: جەزائیر

en: Andorra
ku: ئەندۆرا

en: Angola
ku: ئەنگۆلا

en: Anguilla
ku: ئەنگویللا

en: Argentina
ku: ئەرجەنتین

en: Armenia
ku: ئەرمینیا

en: Aruba
ku: ئەروبا

en: Australia
ku: ئوسترالیا

en: Austria
ku: نەمسا

en: Azerbaijan
ku: ئازەربایجان

en: Bahamas
ku: بەهاماس

en: Bahrain
ku: بەحرێن

en: Barbados
ku: بەربێیدۆس

en: Belarus
ku: ڕووسیای سپی

en: Belgium
ku: بەلجیکا

en: Belize
ku: بێلیز

en: Benin
ku: بەنین

en: Bermuda
ku: بەرموودا

en: Bhutan
ku: بهوتان

en: Bolivia
ku: بۆلیڤیا

en: Botswana
ku: بۆتسوانا

en: Brunei
ku: برونای

en: Bulgaria
ku: بولغاریا

en: Burkina Faso
ku: بورکینا فاسۆ

en: Burundi
ku: بوروندی

en: Cambodia
ku: کەمبۆدیا

en: Cameroon
ku: کامیروون

en: Canada
ku: کانادا

en: Cape Verde
ku: کاپ ڤێردی

en: Cayman Islands
ku: دوورگەکانی کایمان

en: Chad
ku: چاد

en: China
ku: چین

en: Colombia
ku: کۆلومبیا

en: Comoros
ku: کۆمۆرۆس

en: Cook Islands
ku: دوورگەکانی کووک

en: Costa Rica
ku: کۆستا ریکا

en: Cyprus
ku: کیپرس

en: Czech Republic
ku: کۆماری چیک

en: Denmark
ku: دانمارک

en: Djibouti
ku: جیبوتی

en: Dominica
ku: دۆمینیکا

en: Dominican Republic
ku: کۆماری دۆمینیکا

en: Ecuador
ku: ئێکوادۆر

en: El Salvador
ku: ئێل سیلڤادۆر

en: Eritrea
ku: ئێریتریا

en: Estonia
ku: ئێستۆنیا

en: Ethiopia
ku: ئێسیوپیا

en: Faroe Islands
ku: دوورگەکانی فارۆ

en: Finland
ku: فنلەند

en: France
ku: فەرەنسا

en: French Guiana
ku: گینێی فەرەنسا

en: French Polynesia
ku: پۆلینێسیای فەرەنسا

en: Gabon
ku: گابۆن

en: Gambia
ku: گامبیا

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Gibraltar
ku: گیبرالتار

en: Greece
ku: یۆنان

en: Greenland
ku: گرینلاند

en: Grenada
ku: گرێنادا

en: Guadeloupe
ku: گوادەلوپێ

en: Guatemala
ku: گواتەمالا

en: Guinea
ku: گینێی

en: Guinea-Bissau
ku: گینێی-بیساو

en: Guyana
ku: گویانا

en: Honduras
ku: هیندوراس

en: Hungary
ku: هەنگاریا

en: Iceland
ku: ئایسلەند

en: India
ku: هیند

en: Indonesia
ku: ئیندونێیسیا

en: Ireland
ku: ئایرلەند

en: Italy
ku: ئیتالیا

en: Jordan
ku: ئەردەن

en: Kazakhstan
ku: کازاخستان

en: Kenya
ku: کینیا

en: Kiribati
ku: کیریباتی

en: Kuwait
ku: کوەیت

en: Kyrgyzstan
ku: کیرغیزیا

en: Laos
ku: لاوۆس

en: Latvia
ku: لاتڤیا

en: Lesotho
ku: لێسۆتۆ

en: Liechtenstein
ku: لیختنستاین

en: Lithuania
ku: لیتوانیا

en: Luxembourg
ku: لوکسەمبۆرگ

en: Madagascar
ku: مەدەگەشکەر

en: Malawi
ku: مەلاوی

en: Malaysia
ku: مالیزیا

en: Maldives
ku: مالدیڤس

en: Mali
ku: مالی

en: Malta
ku: ماڵتا

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Martinique
ku: مارتینیک

en: Mauritania
ku: مۆریتانیا

en: Mauritius
ku: مەوریتیوس

en: Mayotte
ku: مایۆتتێ

en: Mexico
ku: مەکسیک

en: Micronesia
ku: میکرۆنێیسیا

en: Moldova
ku: مەڵدۆڤا

en: Monaco
ku: مۆناکۆ

en: Mongolia
ku: مەنگۆلیا

en: Montserrat
ku: مۆنتسێررات

en: Morocco
ku: مەغریب

en: Mozambique
ku: مۆزەمبیک

en: Nauru
ku: نەئورو

en: Nepal
ku: نێیپال

en: Netherlands
ku: هۆڵەندا

en: New Caledonia
ku: کالێدۆنیای نوێ

en: Nicaragua
ku: نیکەراگوا

en: Niger
ku: نیگر

en: Nigeria
ku: نیگێریا

en: Niue
ku: نییو

en: Norfolk Island
ku: دوورگەی نۆرفۆلک

en: Norway
ku: نەرویج

en: Oman
ku: عومان

en: Palau
ku: پەلاو

en: Panama
ku: پەنەما

en: Papua New Guinea
ku: پاپوا نیو گینێیا

en: Peru
ku: پیرو

en: Philippines
ku: فلیپین

en: Qatar
ku: قەتەر

en: Romania
ku: رۆمانیا

en: Russia
ku: ڕووسیا

en: Rwanda
ku: رواندا

en: Samoa
ku: سەمۆوا

en: San Marino
ku: سان مەرینۆ

en: Saudi Arabia
ku: سعوودیە

en: Senegal
ku: سێنیگال

en: Seychelles
ku: سیچیل

en: Sierra Leone
ku: سیرا لیۆن

en: Slovakia
ku: سلۆڤاکیا

en: Slovenia
ku: سلۆڤینیا

en: Solomon Islands
ku: دوورگەکانی سۆلۆمۆن

en: Somalia
ku: سۆماڵ

en: South Africa
ku: باشووری ئەفریقیا

en: Spain
ku: ئیسپانیا

en: Sri Lanka
ku: سری لانکا

en: Suriname
ku: سورینام

en: Swaziland
ku: سوازیلەند

en: Sweden
ku: سوید

en: Switzerland
ku: سویسرا

en: Taiwan
ku: تایوان

en: Tajikistan
ku: تاجیکستان

en: Tanzania
ku: تەنزانییا

en: Thailand
ku: تایلەند

en: Togo
ku: تۆگۆ

en: Tunisia
ku: تونس

en: Turkmenistan
ku: تورکمانستان

en: Tuvalu
ku: توڤالو

en: Uganda
ku: ئوگاندا

en: Ukraine
ku: ئۆکرانیا

en: United Arab Emirates
ku: ئیمارات

en: United Kingdom
ku: شانشینی یەکگرتوو

en: United States
ku: وڵاتە یەکگرتووەکان

en: Uruguay
ku: ئوروگوای

en: Vanuatu
ku: ڤانواتو

en: Venezuela
ku: ڤێنزوێیلا

en: Yemen
ku: یەمەن

en: Zambia
ku: زامبیا

en: Zimbabwe
ku: زیمبابوێ

en: Fiji
ku: فیجیی

en: Falkland Islands
ku: دوورگەکانی فەلکلەند

en: South Korea
ku: کۆریای باشوور

en: British Virgin Islands
ku: دوورگەکانی ڤیرگینی بریتانیا

en: Vietnam
ku: ڤیتنام

en: Croatia
ku: کرواتیا

en: Macedonia
ku: مەکەدۆنیا

en: About
ku: دەربارە

en: Montenegro
ku: مۆنتینێگرۆ

en: Serbia
ku: سربیا
